O nás


Sirupy z Hájenky

V roce 2015 jsem dokončila studium na Mendelově univerzitě, kde jsem studovala obor Zemědělské inženýrství. Své studium jsem zaměřila na biopotraviny. V zaměstnání, kde jsem pracovala při studiu, jsem již nechtěla pokračovat a tak jsem přemýšlela co dál. Výroba domácích produktů mě vždy velice bavila a tak první sirupy na sebe nenechaly dlouho čekat. A proč Sirupy z hájenky? V té době jsem žila na samotě u lesa nedaleko Boskovic - na hájence.

Na začátku jsme vyráběli a chutnali a vyráběli a ladili, až vzniklo několik sirupů s dokonalou chutí. S těmi jsme objížděli různé festivaly, kde jsme míchali báječné limonády a získavali tak první spokojené zákazníky. Začali jsme pěstovat spoustu bylinek, zasázeli stromy a keře a měli radost z každé další vyrobené láhve. Cesta to byla dlouhá. Na začátku té cesty byla spousta odhodlání, které nás posouvalo dál.

Radostí z naší práce, kterou se snažíme dělat jak nejlépe umíme, je každý  spokojený zákazník.

 

Ruční výrobaSirupy z Hájenky

Zpracováváme jen ty nejkvalitnější suroviny a to v ideální zralosti vhodné k výrobě kvalitního sirupu. Jednotlivé kusy ovoce i bylinky jsou pečlivě očištěny a zkontrolovány. Spoustu bylinek a částečně i ovoce si pěstujeme sami. Nakupovat se snažíme od lokálních producentů v bio kvalitě. Naše výrobky jsou pravidelně kontrolovány Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Všechny sirupy obsahují vysoký podíl ovoce / bylinek, vodu, cukr, kyselinu citronovou/citrony. Do sirupů nepřidáváme žádná aromata, chemické konzervanty, barviva, umělá sladidla.

Sirupy jsou skvělé jak k přípravě domácích limonád, tak i teplých nápojů. Skvěle také dochutí čaj, jogurt, ovesné kaše apod. a využití najdou i při pečení či vaření.

Na domácí limonádě si nejen skvěle pochutnáte, ale dodáte i tělu dávku vitamínů z ovoce či účinné látky konkrétní bylinky.

Množství cukru je po doporučeném ředění asi o 40-60 % nižší než v běžných nápojích typu coca-cola. Pokud se cukru raději úplně vyhýbáte, nabízíme i sirupy slazené medem či stevií.