O nás


Sirupy z Hájenky

V roce 2015 jsem dokončila studium na Mendelově univerzitě, kde jsem studovala obor Zemědělské inženýrství. Své studium jsem zaměřila na biopotraviny. V zaměstnání, kde jsem pracovala při studiu, jsem již nechtěla pokračovat a tak jsem přemýšlela co dál. Výroba domácích produktů mě vždy velice bavila a tak první sirupy na sebe nenechaly dlouho čekat. A proč Sirupy z hájenky? V té době jsem žila na samotě u lesa nedaleko Boskovic - na hájence.

Na začátku jsme vyráběli a chutnali a vyráběli a ladili, až vzniklo několik sirupů s dokonalou chutí. S těmi jsme objížděli různé festivaly, kde jsme míchali báječné limonády a získavali tak první spokojené zákazníky. Začali jsme pěstovat spoustu bylinek, zasázeli stromy a keře a měli radost z každé další vyrobené láhve. Cesta to byla dlouhá. Na začátku té cesty byla spousta odhodlání, které nás posouvalo dál.

Radostí z naší práce, kterou se snažíme dělat jak nejlépe umíme, je každý  spokojený zákazník.

 

Ruční výrobaSirupy z Hájenky

Zpracováváme jen ty nejkvalitnější suroviny a to v ideální zralosti vhodné k výrobě kvalitního sirupu. Jednotlivé kusy ovoce i bylinky jsou pečlivě očištěny a zkontrolovány. Spoustu bylinek a částečně i ovoce si pěstujeme sami. Nakupovat se snažíme od lokálních producentů v bio kvalitě. Naše výrobky jsou pravidelně kontrolovány Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí.

Všechny sirupy obsahují vysoký podíl ovoce / bylinek, vodu, cukr, kyselinu citronovou/citrony. Do sirupů nepřidáváme žádná aromata, chemické konzervanty, barviva, umělá sladidla.

Sirupy jsou skvělé jak k přípravě domácích limonád, tak i teplých nápojů. Skvěle také dochutí čaj, jogurt, ovesné kaše apod. a využití najdou i při pečení či vaření.

Na domácí limonádě si nejen skvěle pochutnáte, ale dodáte i tělu dávku vitamínů z ovoce či účinné látky konkrétní bylinky.

Množství cukru je po doporučeném ředění asi o 40-60 % nižší než v běžných nápojích typu coca-cola. Pokud se cukru raději úplně vyhýbáte, nabízíme i sirupy slazené medem či stevií.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení